НОВИНИ

Які ЗМІ поширювали російську пропаганду щодо Томосу - Internews

37,9% матеріалів "Strana.ua" дуже наближалися до месенджів російської пропаганди.

Згідно з дослідженням Internews Україна, найбільшу частку повідомлень про Томос, близьких до російської пропаганди, транслювало видання "Strana.ua". Про це йдеться на презентації дослідження, передає кореспондент Тижня.

 

 

Повідомляється, що 37,9% матеріалів цього видання дуже наближалися до месенджів російської пропаганди проти української автокефальної церкви.

 

Окрім того, інші досліджувані ЗМІ - "112 Україна", "1+1", "Українська правда" - посилалися на повідомлення УПЦ КП, УПЦ МП, українських посадовців та політиків, Вселенського патріарха. "Strana.ua" зазвичай посилалася на УПЦ МП, Російську православну церкву, опозиційних українських політиків. 

 

Методологія моніторингу ЗМІ складалася з двох компонентів: кількісного та якісного. Кількісний моніторинг ЗМІ дає числові показники або індикатори, які можна порахувати та проаналізувати. Якісний моніторинг ЗМІ використовується для оцінки дій ЗМІ у порівнянні з певними стандартами — наприклад, етичними або професійними — які важко оцінити кількісно.

 

Експерти у кожній країні вибрали два телеканали та два онлайн-ресурси, які є одними з найвпливовіших у сфері висвітлення міжнародних новини та політики, і займають високі місця у рейтингах популярності. Наш підхід також передбачав баланс проєвропейських та євроскептичних, проурядових та проопозиційних медіа у кожній країні. 

 

Як повідомлялося 24 вересня, у ЗМІ на окупованому Донбасі удвічі зросла кількість фейків та дезінформації в матеріалах про Україну.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.