НОВИНИ

ОПОРА проаналізувала перший місяць роботи Ради

Верховна Рада за 8 пленарних днів проголосувала за 465 законопроектів.

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала, яким був перший місяць роботи Верховної Ради України IX скликання. Про це повідомляється на сайті мережі.

 

Зазначається, що протягом вересня депутати працювали в сесійній залі парламенту 8 пленарних днів.

 

У вересні було зареєстровано 523 законопроекти. 466 з них ініціювали народні депутати (89,1%), 34 – Кабінет Міністрів (6,5%), Президент – 23 (4,4%). 

 

 

З них 465 законодавчих ініціатив отримали 226 голосів і більше.

 

 

У 13,5% випадків народні депутати розглядали законопроекти за скороченою процедурою, яка дає можливість відійти від певних етапів, що є обов'язковими при повному розгляді проекту закону.

 

Також повідомляється, що найбільшу кількість голосів парламентарі у вересні віддали за проект закону № 7203 “Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)”. Його підтримали 373 депутати.

 

Щодо підтримання законопроектів, то найчастіше “за” в парламенті голосують парламентарі з фракції “Слуга народу” (80,9%), “проти” – депутати з “Європейської Солідарності” (8,1%), “утримуються” – також депутати з “Європейської Солідарності” (20,4%). “Опозиційна платформа” є лідером за показником неучасті в голосуваннях (52,4%).   

 

 

Серед депутатів, які найчастіше голосують проти лінії своїх фракцій, опинився екс-президент України та член фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко і лідер виборчого списку партії “Голос” Святослав Вакарчук. 

 

 

Найменший відсоток пропусків під час голосувань у депутатів з фракції “Слуга народу” (4,1%), найбільший – з “Батьківщини” (30,3%).

 

 

Як повідомлялося, громадянська мережа ОПОРА вирішила проаналізувати вік, стать, освіту, попередній досвід роботи кандидатів, які незабаром стануть майбутніми народними обранцями.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.