НОВИНИ

За п'ять років Німеччина та ЄС надали Україні допомогу на 16 мільярдів євро

Німеччина є третім за величиною донором України після Євросоюзу і США.

З початку військової агресії Росії на Донбасі німецький уряд надав Києву допомогу на 1,4 мільярда євро. Євросоюз спрямував на підтримку України понад 15 мільярдів євро. Про це повідомляє DW з посиланням на агентство dpa. 

 

Зокрема, лише на співпрацю в галузі розвитку з 2014 року було направлено 544 мільйони євро. 

 

Окрім того, розмір гуманітарної допомоги Україні від німецького уряду склав 110 мільйонів євро, також ФРН надала кредити на загальну суму 500 мільйонів євро. Ще 25 мільйонів євро були витрачені на заходи щодо стабілізації ситуації, в тому числі моніторинг конфлікту на Донбасі. Згідно з оновленими даними Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), Німеччина є третім за величиною донором України після Євросоюзу і США.

 

У Брюсселі, своєю чергою, також заявили про значну підтримку, яка була надана Україні. Зокрема, з 2014 року Євросоюз і європейські фінансові інститути спрямували понад 15 мільярдів євро у вигляді грантів і позик для підтримки процесу реформ в Україні з чіткими умовами для подальшого прогресу.

 

Нагадаємо, 25 вересня опублікували стенограму телефонної розмови президента США  Дональда Трампа та  українського лідера Володимира Зеленського. Виявилося, що американський лідер розкритикував пасивну позицію Європи щодо допомоги Україні, Зеленський із ним погодився. 

 

Пізніше Зеленський пояснив, що відповідає за свої слова, оскільки Європа послаблює санкції проти РФ.

 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.