НОВИНИ

Зустріч Пристайка та Сійярто: МЗС розраховує на перезапуск відносин з Угорщиною

У міністерстві очікують конструктивний діалог між країнами.

У Міністерстві закордонних справ розраховують, що зустріч міністрів закордонних справ України і Угорщини Вадима Пристайка і Петера Сійярто 25 вересня на полях Генасамблеї ООН стане "новим стартом" двосторонніх відносин між країнами. Про це заявив заступник директора другого територіального департаменту МЗС України Анатолій Соловей під час міжнародної дискусії "Україна-Угорщина: на шляху до порозуміння".

 

"Сьогодні о 10 год. за нью-йоркським часом відбудеться дуже важливий захід - зустріч міністра закордонних справ України Вадима Пристайка з його угорським колегою паном Петером Сійярто. Я дуже сподіваюся, що ця зустріч стане точкою відліку і новим стартом, можливо, який ознаменує початок нового періоду в українсько-угорських відносинах - періоду пошуку конструктивного, якогось взаємоприйнятного рішення... періоду конструктивного діалогу і руху назустріч", - сказав Соловей.

 

У цьому контексті він нагадав, що Україна виконує рекомендації Венеційської комісії щодо імлементації статті 7 закону "Про освіту" і про те, що перехідний період щодо її застосування було продовжено до 2023 року. Окрім того, Україна запропонувала угорській стороні конкретні ініціативи щодо спільного розвитку регіону українського Закарпаття і реалізації інфрастурктурних проєктів.

 

Водночас Соловей констатував, що, "поки що, на жаль, якогось відчутного руху назустріч ми не побачили".

 

"Я сподіваюсь, що сьогоднішня зустріч (глав МЗС України і Угорщини. - ред.) стане тим вододілом, який залишить негатив у минулому і ознаменує собою покращення і конструктив", - зазначив дипломат.

 

Соловей зауважив, що Україна не намагається "винайти велосипед" у вирішенні конфліктних питань двосторонніх відносин, а пропонує угорським друзям застосувати ту модель, яка вже мала місце і виявилася успішною.

 

"Я маю на увазі досвід урегулювання угорсько-словацької, дуже подібної, проблеми, коли у 2010 році Угорщина здійснила певні зміни у своєму законодавстві щодо громадянства, а у відповідь на це Словаччина ввела систему штрафів, і далі почалися відповідні ускладнення. Але цей період завершився після того, як обидва прем'єри - угорський і словацький - провели конструктивну зустріч, домовилися перевести комунікацію у інше русло і зосередитися на вирішенні конкретних практичних питань економічного характеру і розвитку транскордонних регіонів. Гострота проблеми після цього була знята. Я так само сподіваюся, що угорські партнери прислухаються до нашої думки і підуть нам назустріч", - зазначив дипломат.

 

Як повідомлялося, міністр зовнішніх справ України Вадим Пристайко планує зустрітися з очільником МЗС Угорщини Петером Сійятро у Нью-Йорку наступного тижня. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.