НОВИНИ

ІМІ зафіксував збільшення кількості фейків про Україну на окупованому Донбасі

Кожна п’ята новина з медіа на території ОРДЛО стосувалась української влади.

У ЗМІ на окупованому Донбасі удвічі зросла кількість фейків та дезінформації в матеріалах про Україну. Про це йдеться у звіті «Дослідження ситуації в медіа півдня та сходу України за січень-серпень 2019 року», оприлюдненому у вівторок, 24 вересня, Інститутом масової інформації.

 

Як ідеться у дослідженні, ІМІ у квітні 2019 року проаналізував сім інтернет-ресурсів (усього 880 матеріалів), що функціонують в ОРДЛО. За висновком експертів, дезінформацію містить 21% новин – кожна п'ята новина, що стосувалась України, була дезінформацією, фейком або ж містила сумнівні факти. У 2017 році цей показник становив 11% матеріалів.

 

Зокрема, 20% усіх матеріалів стосувалися української влади. З них 49% мали негативне забарвлення. Ще 45% матеріалів були нейтральними, 6% можна назвати позитивними.

 

19,5% матеріалів стосувалися діяльності самопроголошеної «влади Л/ДНР», 10% - зведень із зони бойових дій.

 

Найменше уваги медіа ОРДЛО приділяли російській владі – 9% матеріалів. З них 85% матеріалів мали про неї позитивну конотацію і лише 2% – негативну.

 

Однак зазначено, що рівень мови ворожнечі в ЗМІ так званих «Л/ДНР» знизився з 11% загальної кількості новин про Україну (дані моніторингу ІМІ 2017 року) до 5% у 2019 році.

 

Нагадаємо, за даними дослідження берлінського Центру східноєвропейських і міжнародних досліджень (ZOiS), 54,5% жителів ОРДЛО вважають ці території частиною України.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.