НОВИНИ

Найбільша в історії експедиція вирушила до Арктики

В експедиції беруть участь близько 600 дослідників із 17 країн.

Найбільша в історії наукова експедиція 20 вересня вирушила до Арктики вивчати клімат. Про це повідомляє DW

 

Німецький криголам під назвою "Полярна зірка" відчалив від берега у норвезькому місті Тромсе, його супроводжує російське судно "Академік Федоров".

 

В експедиції MOSAiC (Многопрофільна дрейфуюча обсерваторія з вивчення арктичного клімату) беруть участь близько 600 дослідників із 17 країн. Вартість проекту склала 140 мільйонів євро, половину з яких сплатила Німеччина. 

 

"Це відбувається, це дійсно відбувається. Найбільша арктична експедиція ось-ось почнеться. Ця мрія здійснилася після стількох років важкої праці", - сказав керівник експедиції Маркус Рекс на прес-конференції за кілька годин до відправлення.

 

Криголам попрямує в центральну Арктику. За два тижні він має відшукати велику крижину, на якій буде розміщено наукову базу. Вона буде дрейфувати у невідомому напрямку протягом року. На ній по черзі будуть працювати групи науковців. Флот з чотирьох криголамів з Росії, Китаю та Швеції, а також літаки і вертольоти забезпечать зміну екіпажу та обслуговуватимуть експедицію.

 

Нагадаємо, 22 березня 2018 року дві українські наукові експедиції вирушили в Антарктиду з метою проведення метеорологічних, біологічних та геофізичних досліджень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.