НОВИНИ

Рада ухвалила законопроект про публічні закупівлі

З новою редакцією закону прогнозується зменшення корупції у закупівлях.

Верховна Рада 19 вересня схвалила законопроект №1076 “Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель” у другому читанні.

 

За проект закону проголосували 292 народні депутати.

 

“Після ухвалення цього законопроєкту купувати “у своїх” стане набагато складніше, а корупції в закупівлях стане менше”, - підкреслила заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Роксалана Підласа, презентуючи документ у сесійній залі.

 

За її словами, зазначений законопроєкт знижує поріг закупівель до 50 тис. грн, запроваджує обов’язкове звітування в системі ProZorro за всі закупівлі від 0 гривень, встановлює персональну відповідальність посадових осіб (зокрема керівників органів) за порушення законодавства у сфері публічних закупівель та передбачає механізм автоматичного відхилення пропозицій з “аномально низькими цінами".

 

Відповідно до пояснювальної записки замовнику також надається право відхиляти тендерну пропозицію учасника, який не виконав своїх зобов’язань перед ним за раніше укладеним договором про закупівлю, та розширює перелік кваліфікаційних критеріїв, які вимагаються замовником від учасника процедури закупівлі (встановлюється вимога щодо наявності фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю).

 

Як повідомлялося, 4 вересня президент України Володимир Зеленський ветував законопроект №1793 (зареєстрований як №0975 в новому скликанні парламенту), який передбачає посилення кримінальної відповідальності за порушення під час закупівлі оборонної продукції.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.