НОВИНИ

Турчинов: Зустріч у «нормандському форматі» може обернутися нав’язуванням миру на умовах РФ

За словами екс-секретаря РНБО, для західних партнерів війна Росії проти України — це питання, яке вони прагнуть зняти з порядку денного на будь-яких умовах, зокрема за рахунок інтересів нашої країни.

Колишній секретар РНБО Олександр Турчинов розповів в інтерв’ю Тижню про існування небезпеки того, що зустріч у «нормандському форматі» може обернутися нав’язуванням миру на російських умовах, а також висловив жаль, що західні партнери тепер уже не вважають українську проблему пріоритетом для себе.

 

 

«Для них війна Росії проти України — це питання, яке вони прагнуть зняти з порядку денного на будь-яких умовах, зокрема за рахунок інтересів нашої країни. Дедалі голосніше звучать пропозиції щодо відновлення економічної співпраці з РФ. Але Україну намагаються витиснути на другий план тільки недалекоглядні політики, які не розуміють у цьому загрози для власних країн. Не можна відновити порядок у Європі та світі, коли визначальними є агресія і сила, а не закон, право, інтереси людини, без розуміння ваги того, що відбувається в нашій країні», — сказав він.

 

Турчинов констатував, що старий порядок, встановлений у Європі після Другої світової війни, Росія зруйнувала. Починаючи з 2014 року українці не просто захищають свою країну, а стримують агресивне просування РФ до Європи.

 

«Україна стала форпостом, східною межею європейської цивілізації. Треба розуміти, що небезпека великого збройного конфлікту в умовах непрогнозованої тоталітарної російської влади є реалією сьогодення. Ті, хто думає про майбутнє Європи, мають дбати про те, щоб Україна вистояла і перемогла. Адже це шанс відновити порядок, в основі якого є право, свобода і недоторканність кордонів. Якщо Росія переломить ситуацію на свою користь, знову пануватиме середньовічний принцип «хто сильніший, той і правий». А це шлях до нового глобального військового протистояння».

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.