НОВИНИ

Шотландія заявила про намір залишитися в Євросоюзі у випадку Brexit

Перший міністр шотландського уряду виступила за новий референдум.

Перший міністр шотландського уряду Нікола Стерджен заявила, що якщо Велика Британія вийде з Європейського союзу, Шотландія повинна мати можливість залишитися там як самостійна країна-член. Про це вона сказала 18 вересня на прес-конференції у Берліні, повідомляє DW

 

Стерджен зазначила, що Шотландія як член європейської родини хоче мати можливість захищати свою позицію та інтереси в ЄС.

 

Також вона виступила за повторний референдум щодо виходу Шотландії зі складу Великої Британії у 2020 році. 

 

"Це було би демократичним рішенням, оскільки через нові обставини результат плебісциту може виявитися іншим", - заявила міністр. 

 

Нагадаємо, 4 вересня британські депутати ухвалили рішення взяти під контроль порядок денний, який зазвичай формує уряд. Таким чином у парламенті можуть поставити на голосування законопроект щодо відтермінування Brexit до 31 січня 2020-го. Він змусить Джонсона просити ЄС про відстрочку Brexit до 31 січня, якщо парламентарі не схвалять нову угоду або не проголосують за вихід без угоди до 19 жовтня.

 

У результаті Джонсон запропонував провести дострокові вибори, депутати двічі відхилили цю ініціативу.

 

З 10 вересня по 14 жовтня парламент призупиняє свою роботу з ініціативи Джонсона, щоб не допустити зриву "жорсткого"  Brexit 31 жовтня.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.