НОВИНИ

Європарламент підтримав чинну угоду про Brexit

Разом із тим, Велика Британія може заявити про продовження термінів виходу з ЄС.

Європейський парламент підтримав позиції, що чинні умови виходу Великої Британії з Європейського Союзу є справедливими, збалансованими та юридично визначеними. Про це йдеться в резолюції Європарламенту, ухваленій 18 вересня, повідомляє Укрінформ

 

Члени парламенту заявили неприпустимість будь-яких угод про вихід (Великої Британії з ЄС – ред.) без пункту про умови режиму кордону між Ірландією та Північною Ірландією (так званий backstop – ред.)», - вирішили у ЄП.

 

Окрім цього, наголошується, що, це саме Велика Британія нестиме особисту відповідальність у випадку відсутності умов про вихід з ЄС.

 

Водночас, європарламентарії погодилися, що Британія може заявити про продовження термінів виходу, якщо на це надійде запит із Лондону.

Нагадаємо, 4 вересня британські депутати ухвалили рішення взяти під контроль порядок денний, який зазвичай формує уряд. Таким чином у парламенті можуть поставити на голосування законопроект щодо відтермінування Brexit до 31 січня 2020-го. Він змусить Джонсона просити ЄС про відстрочку Brexit до 31 січня, якщо парламентарі не схвалять нову угоду або не проголосують за вихід без угоди до 19 жовтня.

 

У результаті Джонсон запропонував провести дострокові вибори, депутати двічі відхилили цю ініціативу.

 

З 10 вересня по 14 жовтня парламент призупиняє свою роботу з ініціативи Джонсона, щоб не допустити зриву "жорсткого"  Brexit 31 жовтня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.