НОВИНИ

Стало відомо ім'я нардепа, який взяв на поруки Вілкула і Колєснікова

Дмитро Шпенов раніше був депутатом від "Опоблоку".

Колишніх народних депутатів від "Опозиційного блоку" Олександра Вілкула та Дмитра Колєснікова 16 вересня взяв на поруки чинний нардеп-самовисуванець з Дніпропетровщини Дмитро Шпенов. Про це повідомив суддя-спікер Жовтневого суду Дніпра Сергій Мельниченко, передає Українська правда.

 

Помічник нардепа Євген сказав журналістам, що не може зв’язати з депутатом, бо "він сьогодні перебуває на окрузі, а там поганий зв'язок" і порадив подзвонити йому у середу.

 

Шпенов був нардепом 8 скликання від "Опоблоку". Він був головою підкомітету з питань цивільного та адміністративного законодавства Комітету ВР з питань правової політики та правосуддя. Наразі Шпенов – член комітету Ради з питань правової політики.

 

Нагадаємо, 6 вересня екс-генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що Вілкулу та Колєснікову оголосили про підозри.

 

"Колишніх народних депутатів Вілкула і Колеснікова рік тому взяли під захист Регламентний комітет і ВР, не давши дозволу на притягнення до кримінальної відповідальності. І лише після втрати ними депутатського статусу, вчора їм оголошено підозри і розпочато процедуру розшуку", - написав він.

 

Зауважимо, Вілкула підозрюють у причетності до "розкрадання земель", коли він був керівником Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

 

Колєсніков, за версією ГПУ, замішаний у тому, що коли він працював у Фонді державного майна, то "добився фактично приватизації ракетного заводу, який знищений".

 

Як повідомлялося, 25 травня 2018 року Луценко вніс до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів Олександра Вілкула та Дмитра Колєснікова. Однак Регламентний комітет парламенту не підтримав подання генерального прокурора щодо надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата.

 

18 вересня генеральний прокурор України Юрій Луценко підписав подання на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів Олександра Вілкула, Сергія Дунаєва та Дмитра Колєснікова.

 

8 жовтня комітет Ради з питань регламенту направив до парламенту подання щодо зняття недоторканості з народного депутата від фракції "Опозиційний блок" Олександра Вілкула. 

 

16 жовтня Верховна Рада не погодилася на зняття недоторканності з Вілкула.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.