НОВИНИ

Литва розкритикувала угоду про інтеграцію Білорусі з РФ

Створення конфедерації наближає Росію до литовського кордону.

Угода між Білоруссю та Росією про інтеграцію означатиме наближення РФ до литовського кордону «з усіма наслідками», відтак це не можна сприймати позитивно. Про це у вівторок, у 17 вересня, заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс в LRT.

 

За його словами, з наявною інформацією «важко дійти висновків».

 

Як очікує Лінкявічюс, більше офіційної інформації з'явиться цьогоріч.

 

«Насправді я згоден з деякими політологами, які стверджують, що ніхто не може заперечувати, що є певні секретні протоколи в угоді», - сказав він, додавши, що зміни, якщо такі є, навряд чи будуть ініційовані білоруською стороною.

 

Нагадаємо, 16 вересня російські ЗМІ повідомляли про проект угоди між РФ та Білоруссю щодо інтеграції. Мова йде про єдиний Податковий кодекс, зовнішньоторговельний режим і Цивільний кодекс, уніфікований облік власності та подібні соцгарантії, майже об'єднаний банківський нагляд, але з двома центробанками, єдиний регулятор ринків нафти, газу і електроенергії і гармонізоване держрегулювання галузей.

 

Таким чином, ідеться про фактичне створення конфедеративної держави.

 

Проект має запрацювати з січня 2021 року. 6 вересня його начебто парафували прем'єр-міністри Білорусі та Росії Сергєй Румас і Дмитрій Медведєв.

 

Речниця президента Білорусі Наталія Ейсмонт спростувала повідомлення про плани створення конфедерації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.