НОВИНИ

На освіту наступного року планують виділити 136 мільярдів

Вперше у проекті Державного бюджету України на 2020 рік передбачено видатки на розвиток закладів вищої освіти в обсязі 250,0 млн гривень.

Кабінет міністрів заклав в проект Державного бюджету на 2020 рік видатки на освіту в розмірі 136,4 млрд грн. Про це йдеться у пояснювальній записці до проекту закону "Про Державний бюджет України на 2020 рік", яка оприлюднена на сайті Верховної Ради.

 

“У проекті Державного бюджету України на 2020 рік видатки на освіту враховані в обсязі 136,4 млрд гривень”, - йдеться у документі.

 

Також в проекті бюджету враховано освітню субвенцію на виплату заробітної плати педагогічним працівникам закладів освіти на 2020 рік в обсязі 77,5 млрд гривень.

 

Як і у 2019 році, у наступному бюджетному періоді кошти освітньої субвенції спрямовуватимуться виключно на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти державної та комунальної власності в частині забезпечення видатків на здобуття повної загальної середньої освіти, інклюзивно-ресурсних центрів.

 

Також на наступний рік уряд передбачив 1,4 млрд грн для придбання обладнання для перших класів, підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

 

Обсяг державної підтримки осіб з особливими освітніми потребами уряд встановив на рівні 504,5 млн гривень.


Окрім цього в проекті бюджету передбачені 100 млн грн на створення у 2020 році 50 сучасних навчально-практичних центрів з підготовки робітників.

 

Для забезпечення якості вищої освіти на 2020 рік враховані видатки на функціонування Національного агентства кваліфікацій, запровадження єдиного державного кваліфікаційного іспиту з окремих спеціальностей із використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання.

 

Вперше у проекті Державного бюджету України на 2020 рік передбачено видатки на розвиток закладів вищої освіти в обсязі 250,0 млн гривень.

 

Як повідомлялося, на сайті Верховної Ради з'явився текст проекту бюджету-2020.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.