НОВИНИ

Зеленський назвав три питання для зустрічі нормандського формату

Президент не впевнений, що всі з них вдасться вирішити під час однієї зустрічі.

Президент Володимир Зеленський 16 вересня заявив, що на зустрічі лідерів нормандського формату обов'язково потрібно вирішити питання щодо обміну “всіх на всіх”, термінів розведення військ і виведення усіх військ з окупованих територій. 

 

 

“Які там повинні бути кроки: там головні кроки — це вирішення, не підняття теми, а вирішення питання остаточного обміну всіх наших полонених, “всіх на всіх” - ми можемо так називати”, - відповів Зеленський під час спільної прес-конференції з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою на запитання, чого він очікує від зустрічі в норманському форматі. 

 

Другим питанням, яке потребує вирішення за зустрічі лідерів “нормандської четвірки”, за його словами, є остаточне вирішення з чіткими термінами питання розведення військ у “Золотому”, “Петрівському”, а потім уздовж всієї лінії розмежування.

 

“Третє — якщо ми обговорюємо місцеві вибори на тимчасово окупованих територіях, ми повинні з вами розуміти, що (потрібні - ред.) чіткі терміни до виборів виведення всіх-всіх військ з тимчасово окупованих територій”, - додав глава держави.

 

Водночас він підкреслив, що не знає, чи вдасться вирішити всі ці питання протягом однієї зустрічі. Президент розраховує, що подальші зустрічі в нормандському форматі відбуватимуться “не через три роки, а будуть дуже часто”, поки не будуть вирішені всі питання, пов’язані з поверненням наших територій і з припиненням війни.

 

Нагадаємо, 16 вересня Зеленський провів зустріч із президенткою Словаччини у рамках її офіційного візиту до України. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.