НОВИНИ

Українець очолив ерзянський національний рух

Мова йде про Сиреся Боляєня.

У Києві в четвер, 12 вересня, підполковник Збройних сил України Сиресь Боляєнь склав присягу інязора - головного старійшини ерзянського народу. Про це йдеться на сторінці «Вільний Ідель-Урал» у Facebook.

 

Так, церемонія інавгурації відбулась у Будинку профспілок за участі делегації ерзян, представників ерзянських діаспор та українських політиків і дипломатів.

 

Як пояснив член київської громади ерзян Ожомасонь Кирдій, до останнього моменту місце проведення заходу трималося в таємниці.

 

Попередній інязор Кшуманцянь Піргуж обіймав цю посаду з 1999 року. Він вручив Боляєню коллар - нагрудний знак влади.

 

«Найближчим часом я, як інязор, звернуся до влади Республіки Мордовія з вимогою відкрити Ерзянську гімназію в Саранську. Ми будемо апелювати до світової спільноти, щоб змусити владу в Мордовії зробити це», - зазначив Боляєнь.

 

Також, він підписав розпорядження про вступ на посаду інязора і формування секретаріату, введення тимчасового порядку створення та функціонування представницьких органів ерзянського народу, перехід ерзянської мови на латинську графіку.

 

Нагадаємо, ерзя – фіно-угорський народ на Поволжі, переважно в Республіці Мордовія, Нижегородській, Пензенській, Оренбурзькій та Самарській областях РФ. Загальна чисельність – близько півмільйона осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.