НОВИНИ

Комітет Ради затвердив заяву про невизнання російських «виборів» у Криму

Якщо документ схвалять народні депутати, його направлять до ПАРЄ.

Комітет Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва схвалив заяву про невизнання останніх російських «виборів» в окупованому Криму та Севастополі зокрема. Рішення комітет ухвалив на засіданні 11 вересня.

 

«Йдеться про невизнання останніх місцевих виборів, проведених Росією на території окупованого Криму. По суті це є черговим нагадуванням світові і нашому військово-політичному супернику про політику невизнання анексії і окупації Криму», - пояснив голова комітету Богдан Яременко у коментарі Укрінформу.

 

За його словами, на розгляд парламенту заяву можуть направити 11 вересня у другій половині дня.

 

«Сподіваємося, що Верховна Рада підтримає, бо представники більшості були на засіданні комітету і ніхто не виступив проти», - додав Яременко.

 

За його словами, звернення адресоване дружнім до України державам. У разі підтримки заяви депутатами комітет пропонує парламенту направити її до міжнародних організацій на кшталт Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ).

 

Яременко уточнив, що частина цієї стосується безпосередньо ПАРЄ. Тож, якщо Верховна Рада схвально проголосує, там міститиметься прохання не визнавати на наступній сесії Асамблеї повноваження російської делегації.

 

Нагадаємо, 8 вересня російська влада провела так звані місцеві вибори на території Криму та в місті Севастополь.

 

Євросоюз заявив про невизнання цих «виборів».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.