НОВИНИ

Палата лордів Британії підтримала законопроект про відстрочку Brexit

Законопроект повинен отримати схвалення королеви Єлизавети II.

Палата лордів парламенту Великою Британії схвалила законопроект, що зобов'язує уряд відстрочити Brexit. Про це у п'ятницю, 6 вересня, повідомляє ВВС.

 

 

Зауважимо, тепер парламент має намір змусити прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона просити ЄС про перенесення Brexit з 31 жовтня на більш пізній термін, однак прем'єр послідовно заявляє, що має намір вивести країну з ЄС з угодою або без неї. Законопроект повинен отримати схвалення королеви Єлизавети II.

 

Британський парламент виступає проти нинішнього варіанту угоди з Брюсселем про вихід країни з ЄС. Однак Brexit без угоди теж не влаштовує парламент. Brexit повинен був відбутися 29 березня, але із-за невдалих голосувань його довелося перенести на 31 жовтня 2019 року.

 

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що швидше "помре у канаві", ніж проситиме Брюссель відкласти Brexit.

 

Нагадаємо, 4 вересня британські депутати ухвалили рішення взяти під контроль порядок денний, який зазвичай формує уряд. Таким чином у парламенті можуть поставити на голосування законопроект щодо відтермінування Brexit до 31 січня 2020-го. Він змусить Джонсона просити ЄС про відстрочку Brexit до 31 січня, якщо парламентарі не схвалять нову угоду або не проголосують за вихід без угоди до 19 жовтня.

 

У результаті Джонсон запропонував провести дострокові вибори, але депутати відхилили цю ініціативу.

 

9 вересня парламент вдруге розгляне пропозицію щодо проведення дострокових виборів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.