НОВИНИ

Директор Націнституту стратегічних досліджень: Україна є ключовою точкою перетину інтересів для Заходу та Росії

І РФ, і Захід зацікавлені в тому, щоб в Україні не був спровокований глобальний конфлікт.

Україна не єдина, але ключова точка перетину інтересів для Заходу та Росії. Особливо для останньої. Про це в інтерв’ю Тижню розповів директор Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Литвиненко.

 

«Саме тому росіяни перейшли тут усі межі: знехтували міжнародним правом, збили пасажирський літак, підтримували найманців, ввели свої регулярні війська. Водночас і Росія, і Захід зацікавлені в тому, щоб в Україні не був спровокований глобальний конфлікт», — сказав він.

 

За словами Литвиненка, є ще одна важлива річ: різниця інтересів гравців… Для Європейського Союзу важливо, щоб в Україні було спокійно, без загроз безпеці регіону і щоб при цьому можна було надалі мати сталі економічні відносини з Росією. Для США економічна співпраця з РФ не є принциповим питанням, для них важливіший політичний вплив, тому вони більш відкрито підтримують Україну.

 

«Для певної розрядки потрібно припинити гарячий конфлікт на Донбасі», — додав він і зауважив, що ключ від сталого перемир’я є в Москви, а характер протистояння на сході України надзвичайно складний, і врегулювати його буде непросто.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.