НОВИНИ

Парламент заборонив виводити Британію з ЄС без угоди

Крім того, депутати не підтримали пропозицію Бориса Джонсона щодо проведення позачергових парламентських виборів 15 жовтня.

Депутати британської Палати громад у ніч на четвер, 5 вересня, підтримали законопроект, який блокує можливість провести Brexit без угоди 31 жовтня. Про це повідомляє BBC.

 

"У ніч із середи на четвер законопроект, який блокує для британського прем’єра Бориса Джонсона можливість вивести країну з ЄС без угоди 31 жовтня цього року, був схвалений Палатою громад Великої Британії", - йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, цей законопроект ще мусить пройти процедуру схвалення Палатою лордів у п’ятницю, 6 вересня. Якщо ж члени цієї палати внесуть до документа свої поправки, потрібно буде їх схвалення Палатою громад. Документ може стати діючим законом уже в понеділок.

 

Цей законопроект передбачає, що прем'єр-міністру доведеться до 19 жовтня або затвердити угоду в парламенті, або отримати від депутатів згоду на вихід без угоди. Після закінчення цього терміну йому доведеться подати запит на відтермінування виходу Великобританії до 31 січня 2020 року.

 

Незвичайним є те, повідомляє видання,  що документ передбачає формулювання листа, який Джонсон повинен буде написати президенту Європейської Ради. Якщо ЄС відповість, запропонувавши іншу дату, у прем'єр-міністра буде два дні, щоб прийняти цю пропозицію. За цей час депутати - не уряд - матимуть можливість відхилити цю дату.

 

Законопроект також вимагає від міністрів звітування перед Палатою громад протягом наступних кількох місяців, потенційно надаючи більше можливостей взяти під контроль порядок денний.

 

Крім того, парламент Великої Британії не підтримав пропозицію прем'єр-міністра Бориса Джонсона щодо проведення позачергових парламентських виборів 15 жовтня.

 

Як повідомляє DW, ідею проведення позачергових виборів підтримали 298 британських парламентарів, ще 56 членів парламенту проголосували проти.

 

Водночас 247 депутатів опозиційної Лейбористської партії утрималися від голосування, а їх лідер Джеремі Корбін напередодні заявив, що не підтримуватиме дострокові вибори.

 

Зазначається, що для схвалення пропозиції Джонсона було необхідно не менше 434 голосів, це дві третини від складу британського парламенту.

 

Нагадаємо, щоб запобігти зриву "жорсткого" Brexit (31 жовтня, без угоди з ЄС), Джонсон вирішив зупинити роботу парламенту в середині жовтня.

 

Як повідомлялося, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​ Країна була членом ЄС 43 роки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.