НОВИНИ

Вишивка з бандерівської столиці в Києві

В Музеї гетьманства в Києві на відкрилась персональна виставка вишивки заслуженого майстра народної творчості України Дмитра Пожоджука.

На виставці представлена лише невелика частина величезного доробку митця, бо невеликий зал не в силі вмістити всі його витвори. У колекції майстра понад 150 сорочок, безліч рушників, ясиків, серветок, картин і портретів, а також величезна колекція унікальних писанок.

Дмитро Пожоджук збирає і відтворює старі, призабуті і майже втрачені узори. У його колекції — вишивки Молдови, Болгарії, Білорусі, Росії, Литви, Балкан і звісно України.

Дмитро Пожоджук - унікальна людина. Він письменник, журналіст, громадсько-політичний діяч, етнограф, фольклорист, писанкар, вишивальник, етнолог і за сумісництвом сільський голова легендарного села Космач. Того самого Космача де загинув славний опришок Олекса Довбуш, і того самого яке цілком заслужено після Другої світової війни отримало друге ім’я - Бандерівська столиця.

Пожоджук є засновником і організатором відомого етнічного фестивалю «Великдень в Космачі», а також натхненником відродження писанкарства в Україні і організатором  багатьох міжнародних з’їздів писанкарів.

Виставка триватиме по 14 червня, а далі помандрує до… Уганди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.