НОВИНИ

Ройтбурда звільнили з посади директора Одеського художнього музею

Художник зазначив, що «попкорн викидати рано».

Одеська обласна рада достроково розірвала контракт з директором Одеського художнього музею, художником Олександром Ройтбурдом. Про це 4 вересня повідомив сам митець у Facebook.

 

«Тож, сесія облради мене звільнила. Попкорн викидати рано», - написав він.

 

 

Як передає одеське видання «Думська», за його звільнення проголосував 51 депутат.

 

Зазначено, що питання внесли до порядку денного з ініціативи депутата Олексія Кобильнікова. Він заявив, що Ройтбурд ігнорує депутатські запити щодо фінансової діяльності музею і знущається з них. Крім того, нібито з його подачі якийсь громадянин РФ побив екс-директора музею Віталія Абрамова. За словами Кобильнікова, Абрамов отримав гіпертонічний криз, синці і йому надірвали вухо.

 

Категорично проти звільнення Олександра Ройтбурда виступила очільниця Одеської облдержадміністрації Світлана Шаталова.

 

«При Ройтбурдові колекція музею збільшилась на 49 об'єктів, проведено ремонт, причому за рахунок меценатів. Хто ще міг таке зробити?», - заявила вона.

 

Як додав депутат від «Європейської Солідарності» Юрій Басюк, при Ройтбурдові «був створений клуб меценатів – Клуб Маразлі. Щоб вступити в нього, потрібно заплатити 30 тисяч грн, які підуть на розвиток музею. Так ось, в цьому клубі вже 50 осіб».

 

Одеська обласна рада достроково розірвала контракт з директором Одеського художнього музею, художником Олександром Ройтбурдом

 

 

Нагадаємо, у грудні 2017 року Ройтбурд виграв конкурс на посаду директора Одеського музею, проте комісія облради з питань освіти, науки, молодіжної політики, спорту, культури і туризму відмовилася затверджувати його результати. Директором музею Ройтбурда призначив голова облдержадміністрації Максим Степанов. З новим керівником уклали п'ятирічний контракт.

 

Питання щодо звільнення Ройтбурда порушувалося в раді неодноразово, зокрема, з ініціативи депутатів «Опоблоку».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.