НОВИНИ

Рада скасувала недоторканність народних депутатів

Відповідне рішення підтримали 373 нардепи.

Верховна Рада України 9-го скликання у вівторок, 3 вересня, ухвалила у другому читанні закон №7203 "Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)", який має набути чинності 1 січня 2020 року. Відповідне рішення підтримали 373 народні депутати.

 

Законопроєкт №7203 був зареєстрований у парламенті VIII скликання п’ятим президентом Петром Порошенком. Ним передбачено виключення зі статті 80 Конституції положення, що гарантує парламентаріям депутатську недоторканність, а також неможливість бути притягнутими до кримінальної відповідальності, затриманими чи заарештованими без згоди Верховної Ради.

 

Таким чином, у статті 80 Конституції залишиться лише норма про те, що народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

 

Зауважимо, президент Володимир Зеленський 3 вересня з трибуни парламенту наголосив, що після зняття недоторканності у депутатів Верховної Ради збережеться індемнітет, і вони не будуть нести відповідальність за політичні рішення.

 

Як повідомлялося, Верховна Рада України 9-го скликання під час першого пленарного засідання 29 серпня схвалила за основу в першому читанні законопроект №7203, який передбачає зняття недоторканності з народних депутатів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.