НОВИНИ

Пенс повідомив, від чого залежить військова допомога США Україні

У Вашингтоні оцінюватимуть стан боротьби з корупцією.

Віце-президент США Майк Пенс заявив, що США надаватимуть військову допомогу Україні після оцінки стану боротьби з корупцією. Про це він повідомив  у Варшаві під час спільної прес-конференції з президентом Польщі Анджеєм Дудою.

 

“Особливо від часу російської агресії – нелегальної окупації Криму і агресивних дій на сході України - США міцно стоять на боці України і так буде й надалі: ми підтримуватимемо територіальну цілісність і суверенітет України. Але одночасно президент Трамп підкреслив, що маємо проблеми з питаннями корупції”,- заявив Пенс.

 

Він поінформував, що перед прийняттям Трампом рішення про надання подальшої військової допомоги Україні американська сторона напередодні у Варшаві хотіла почути від Володимира Зеленського інформацію про стан боротьби з корупцією в Україні. Відтак, українська сторона надала цю інформацію, яку віце-президент США передасть главі Білого дому.

 

За його словами, Зеленський став Президентом України саме на хвилі боротьби з корупцією, і є “символом цієї боротьби”.

 

Пенс наголосив, що український лідер повідомив його про понад 200 законодавчих ініціатив в Україні у сфері боротьби з корупцією.

 

“Цей процес повинен бути читабельним для американців. Президент Трамп хоче бути упевненим, чи ці гроші спрямують на інвестиції, які посилять безпеку і стабільність України”,- констатував віце-президент США.

 

Він наголосив, що настав час, аби європейські партнери також у більшій мірі долучилися до інвестицій і підтримали Україну у захисті суверенітету і відбудови країни. Пенс зазначив, що він закликав Зеленського, аби той апелював до європейських партнерів до більшої співпраці у цій сфері з Україною.

 

За інформацією американського видання Politico, президент США Дональд Трамп у розмовах з помічниками запропонував перевірку Ініціативи безпекової допомоги Україні (Ukraine security assistance initiative), і це може тимчасово заморозити освоєння передбачених бюджетом США на цей рік коштів.

 

Як повідомлялося, радник президента США з національної безпеки Джон Болтон висловив підтримку Україні в питанні цілісності країни. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.