НОВИНИ

"Справа Хізб ут-Тахрір". Адвокат заявив про фальсифікацію доказів з боку ФСБ

Зокрема, під час огляду комп'ютера активіста Емір-Усеїна Куку виявили ​​папку, якої не було при його вилученні після обшуку в квітні 2014 року.

Адвокат Сергій Локтєв заявив, що співробітники ФСБ сфальсифікували частину доказів про причетність до організації "Хізб ут-Тахрір" кримськотатарського активіста і правозахисника Емір-Усеїна Куку. Про це у п'ятницю, 30 серпня, повідомила Кримська правозахисна група у Facebook.

 

"Захист заявив у суді, що в комп'ютер (Емір-Усеїна Куку - ред.) були внесені зміни після того, як він був вилучений під час обшуку. Також ми говоримо, що цих файлів на комп'ютері не було. А якщо їх не було, то спиратися на такі дефектні обвинувачення неможливо. Більше того, це не ми говоримо. Властивості цих файлів говорять самі за себе. Вони були створені на комп'ютері після його вилучення у Куку", - розповів адвокат.

 

За його словами, згідно з властивостями файлів, які "дивним чином" з'явилися в комп'ютері після його вилучення, вони були створені 20 квітня 2014 року в період з 13:00 до 14:00, тобто після того як ноутбук був вилучений у рамках обшуку.

 

"Обшук в будинку Куку проводився з 8 до 11 години ранку. Після 11-ї години ранку ноутбук був вилучений при понятих і упакований. Силовики цього дня з 12 години дня почали огляд цього ноутбука вже в будівлі оперативного відділу ФСБ по Севастополю. До того моменту на робочому столі ноутбука цієї папки ще немає. Пізніше ноутбук передають до слідчого відділу ФСБ по Сімферополю. Там у період з 17 по 18 травня 2016 року знову проводиться його огляд, і дивним чином на робочому столі комп'ютера виявляють папку під назвою "принтскрін". У цій папці знаходяться ще вісім папок", - пояснив Локтєв.


При цьому, зазначив він, суд відмовив захисту в допиті оперативного співробітника ФСБ Олександра Компанійцева, який проводив обшук і вилучення речей в будинку Куку, а також понятих, які при цьому були присутні. Крім того, суд відмовився проводити технічну експертизу цього комп'ютера.

 

Як повідомлялося, фігурант другої бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір" Сейран Салієв вже три тижні перебуває в спецблоці СІЗО. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.