НОВИНИ

Пристайко назвав пріоритети МЗС

Глава МЗС акцентував, що найбільшим зовнішньополітичним пріоритетом залишається встановлення миру на сході та деокупація і повернення Криму, а також незмінність курсу України, членство в ЄС і НАТО.

Новообраний міністр закордонних справ України Вадим Пристайко вимагатиме від українських дипломатів прагматизму в усіх сферах зовнішньополітичної діяльності. Про це він заявив на першому засіданні першої сесії парламенту нового скликання у четвер, 29 серпня.

 

"Я є частиною української дипломатичної служби, яка працює за принципом, запровадженим легендарним українським дипломатом Геннадієм Удовенком. Я говорю про відомі "три П" - професіоналізм, патріотизм, порядність. Я їх повністю поділяю, але планую додати четвертий - прагматичність... Тепер я вимагатиму від дипломатичної служби України піднятися на новий рівень відстоювання національних інтересів - зробити практичний внесок у розвиток нашої держави, нашої економіки, культури, освіти. Нашим завданням має бути щоденна робота з відвойовування Україні місця під сонцем в економічній системі", - сказав Пристайко.

 

Крім того, він додав, що у цьому сенсі Україна має вчитися в іноземних партнерів, які ніколи не забувають про свої енергетичні, торговельні, транзитні, безпекові інтереси.

 

До того ж Пристайко у своїй промові перед призначенням міністром акцентував, що найбільшим зовнішньополітичним пріоритетом залишається встановлення миру на сході та деокупація і повернення Криму, а також незмінність курсу України, членство в ЄС і НАТО.

 

"Ми будемо вдумливо, креативно, але принципово шукати шляхи, якими можемо відновити коло друзів навколо себе. В першу чергу це стосується Угорщини, Польщі, Румунії. Ми маємо уважно слідкувати за тим, що відбувається у Молдові і Грузії - це сфери наших безпосередніх інтересів", - зазначив Пристайко.

 

Нагадаємо, що Верховна Рада дев'ятого скликання у четвер, 29 серпня, призначила Вадима Пристайка міністром закордонних справ України. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.