НОВИНИ

Росія торгує ядерними технологіями з найбіднішими державами Африки – The Guardian

Таким чином РФ намагається підзаробити і набути впливу на африканському континенті.

Росія намагається набути впливу в Африці та заробити мільярди фунтів, продаючи ядерні технології. Про це повідомила британська газета The Guardian.

 

Як зазначають у виданні, представники російської державної корпорації «Росатом» за останні два роки звернулися до лідерів десятків африканських країн. Компанія уклала угоди з Угандою, Руандою, Ганою, ПАР, Суданом, Ефіопією та Республікою Конго.

 

Зараз «Росатом» будує реактор на 29 млрд доларів для Єгипту і має подібну угоду про будівництво реактора з Нігерією.

 

Росія також створила офіси з просування ядерної енергетики в Замбії. Крім цього, «Росатом» готує місцевих фахівців з ядерної фізики та енергетики в кількох африканських країнах, реалізує стипендіальну програму в Кенії, проводить конкурси, переможці яких нагороджуються «освітньою» поїздкою в Росію з відвідуванням Обнінської АЕС.

 

Типовий пакет, що пропонується зацікавленій у ядерній енергетиці країні, включає щедрі кредити та довгострокові контракти. Зокрема, Єгипту Росія позичила 85% вартості будівництва реактора.

 

«Росатом» експортує технології з використанням так званої «легкої» води в реакторах. Вони визнані одними з найбезпечніших в світі, але побудовані на їх основі АЕС генерують понад тисячу мегават енергії, і країни Африки не зможуть використовувати її цілком.

 

«З погляду економіки, меншим країнам було б краще націлитися на щось на кшталт менших модульних реакторів», – прокоментувала  ядерний експерт Міжнародного інституту стратегічних досліджень у Лондоні Невін Шеперс.

 

Нагадаємо, 8 серпня стався вибух рідинної реактивної рухової установки Skyfall («Буревісник») на ракетному полігоні Біломорської військово-морської бази в Архангельській області Росії. Рівень радіації був перевищений в 4-16 разів. Міноборони РФ заявило про загибель двох і поранення шести осіб у результаті аварії.

 

10 серпня «Росатом» заявив про загибель п'ятьох своїх співробітників і поранення ще трьох у результаті цього вибуху. У компанії зауважили, що аварія сталася «в період робіт, пов'язаних з інженерно-технічним супроводом ізотопних джерел живлення на рідинній руховій установці».

 

Перевірка норвезького агентства з моніторингу заборони ядерних випробувань виявила не один вибух, а два.

 

28 серпня експерт з ядерної безпеки з Норвегії Нілс Бомер заявив, що на полігоні вибухнула не ракета, а ядерний реактор.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.