НОВИНИ

"ЄС" та "Голос" виступили проти призначення Шуфрича керівником комітету з питань свободи слова

Водночас партія Юлії Тимошенко "Батьківщина" поки що не поширювала заяву з цього приводу.

Партії "Європейська солідарність" та "Голос" виступили проти призначення представника "Опозиційної платформи – За життя" Нестора Шуфрича головою парламентського комітету з питань свободи слова. Про це йдеться в офіційних заявах політсил, оприлюднених у середу, 28 серпня.

 

Зокрема, у партії Петра Порошенка "ЄС" заявили, що вважають неприйнятним обрання головою комітету з питань свободи слова Верховної Ради представника ОПЗЖ Нестора Шуфрича, – близького соратника Віктора Медведчука, – та закликали партії "Голос" і "Батьківщина" переглянути свої позиції і публічно виступити проти такого призначення.

 

У політсилі наголосили, що "справжні погляди проросійських політиків настільки ж далекі від свободи слова, наскільки близька їхня позиція до Росії".

 

"Пропозиція правлячої влади очолити цей комітет представнику проросійської сили означає, що партія "Слуга народу" поділяє російські підходи до монополії влади над інформаційним простором", - заявили в "ЄС".

 

Крім того, у партії висловили здивування, що інші фракції, зокрема "Голос", не заперечували проти "окупації ключового опозиційного комітету депутатами проросійських поглядів".

 

"Сподіваємось, що всі проєвроєвропейські сили зможуть об’єднано виступити проти наруги над базовим демократичним принципом – свободи слова, і що спільно нам вдасться не допустити такої ганьби для Верховної Ради 9 скликання, а також дати українським журналістам реальні інструменти захисту їх прав", – заявили у Порошенка.

 

Своєю чергою, партія "Голос" на чолі зі Святославом Вакарчуком звернулася до президента України та партії "Слуга народу" із вимогою не допустити повернення колишніх "регіоналів" до влади.

 

"На нашу думку, призначати на голову комітету з питань свободи слова представника політичної команди, яка утискала свободу слова в Україні – неприпустимо. Ми наполегливо закликаємо партію "Слуга народу" переглянути своє рішення – політик, який неодноразово демонстрував антиукраїнську позицію, не повинен очолювати парламентський комітет", - йдеться у повідомленні партії.

 

У політсилі підкреслили, що представник "Голосу" на підготовчій підгрупі нової Верховної Ради голосував проти призначення Нестора Шуфрича головою комітету з питань свободи слова та піднімав це питання на загальній групі.

 

Партія Юлії Тимошенко "Батьківщина" поки що не поширювала заяву з приводу Шуфрича.

 

Як повідомлялося, у Верховній Раді України дев'ятого скликання 27 серпня визначилися з посадами керівників парламентських комітетів, більшість з яких посіли представники "Слуги народу". Водночас очільником комітету з питань свободи слова обрали Нестора Шуфрича.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.