НОВИНИ

Cаакашвілі вважає організаторів протестів у Тбілісі п'ятою колоною Москви

У Грузії відкрито діє п'ята колона Москви. Про це заявив президент Грузії Міхаіл Саакашвілі.

«Нашою відповіддю ФСБ і на плани Путіна стали дії поліції в Тбілісі», - заявив президент Грузії.

Він пригадав оприлюднений МВС запис розмови Ніно Бурджанадзе зі своїм сином і відзначив, що це йому нагадало 1921 і Серго Орджонікідзе.

За словами Саакашвілі, загалом він противник оприлюднення у ЗМІ усіляких записів, але у даному випадку, це було дуже корисно.

«Як і всі, ображений у власній країні невдаха поїхав до Москви, поклявся у вірності і кривавим прапором вступив до Грузії. Щоб отримати владу», - зазначив Саакашвілі.

За його оцінками, події в Тбілісі планувалися саме у Москві.

«Це не було придумано в їхніх (грузинських опозиціонерів – Ред.) жалюгідних мізках, це написано там, де стоїть велика армія, є великі ресурси підкупу і велика імперська амбіція. Якби це були плани місцевого нікчеми, я б не сприйняв їх серйозно, але знаю, чиї це плани. До цього ми ставимося серйозно! Тож коли п'ята колона діє так, як ніколи, необхідно створити людські правила гри в політиці. Грузії потрібна нормальна дієва опозиція», - заявив президент Грузії.

Попри неодноразові попередження влади про необхідність завершення акції протесту в зв'язку із закінченням терміну дії дозволу на її проведення, який отримали лідери опозиції в мерії Тбілісі на підставі поданої заявки, організатори мітингу категорично відмовилися розходитися.

Враховуючи, що після 24:00 25 травня дана акція ставала незаконною, а також із запланованими на 26 травня заходами з нагоди святкування 20-ї річниці відновлення незалежності Грузії, влада ухвалила рішення про розгін акції протесту.

В результаті розгону постраждали до 40 людей, 90 осіб затримані. Їм пред'явлені різного роду звинувачення. Дві людини загинули – їх збили автомобілі ескорту, стікаючої з акції протесту лідера радикалів Ніно Бурджанадзе.

Спецпідрозділи МВС Грузії застосували для розгону акції сльозогінний газ, водомети і гумові кулі.

Однозначного ставлення до подій у Грузії немає. Більшість неурядових організації, міжнародних організацій та іноземних політиків вважають дії грузинської влади законними. Водночас вони закликаючи розслідувати факти перевищення повноважень з боку поліції.

Як повідомлялось, влада Грузії розігнала акції протесту організовані в центрі Тбілісі опозицією. За словами президента Міхаіла Саакашвіли, перед розгоном лідери опозиції, втікаючи з місця мітингу на автомобілях, задавили двох людей.

26 травня МВС Грузії розповсюдило аудіозапис розмови одного з організаторів протестів Ніно Бурджанадзе зі своїм сином Анзором Біцадзе, під час якого йшлося про можливу підтримку спецназом ГРУ РФ, протестуючих грузинських опозиціонерів.

Нагадаємо, 22 травня Бурджанадзе оголосила початок революції в Грузії. У той же день відбулися зіткнення поліції з демонстрантами. Поліція застосувала гумові кулі і сльозогінний газ.

Пізніше Росія висловила «глибоку стурбованість» порушенням прав людини в Грузії. Водночас, посол Грузії в Україні Грегол Катамадзе заявив, що 21-22 травня, під час акцій протесту в Тбілісі і Батумі, російські війська були підтягнуті до кордонів Грузії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.