НОВИНИ

Норвезька перевірка заявила про ще один вибух у Сєвєродвінську

Другий вибух став причиною сплеску радіації.

Під час аварії ракетної установки «Буревісник» у російському Сєвєродвінську міг бути не один, а два вибухи. Про це 23 серпня повідомило норвезьке агентство з моніторингу заборони ядерних випробувань Norsar.

 

Другий вибух стався через дві години після першого. Він, імовірно, був від повітряної ракети, що працює на радіоактивному паливі, і є джерелом сплеску радіації. Його виявили завдяки інфразвуковим датчикам тиску повітря, а не сейсмічним спостереженням, які сприймають рухи в землі.

 

«Ми зареєстрували два вибухи, з яких останній збігся у часі з повідомленням про збільшення рівня радіації», – підтвердила агентству Reuters керівник Norsar Енн Строймен Лікке.

 

Нагадаємо, 8 серпня стався вибух рідинної реактивної рухової установки Skyfall («Буревісник») на ракетному полігоні Біломорської військово-морської бази в Архангельській області. Рівень радіації був перевищений в 4-16 разів. Міноборони РФ заявило про загибель двох і поранення шести осіб у результаті аварії.

 

10 серпня держкорпорація Росатом заявила про загибель п'ятьох своїх співробітників і поранення ще трьох у результаті цього вибуху. У компанії зауважили, що аварія сталася «в період робіт, пов'язаних з інженерно-технічним супроводом ізотопних джерел живлення на рідинній руховій установці».

 

Після вибуху район Двінської затоки Білого моря на місяць закрили для вільного плавання.

 

Прес-служба адміністрації Сєвєродвінська повідомляла про короткочасне підвищення радіаційного фону до двох мікрозівертів на годину при максимально допустимих 0,6 мікрозіверта.

 

У Кремлі відхрестилися від підвищення рівня радіації.

 

На інцидент відреагував американський президент Дональд Трамп: «Сполучені Штати багато дізналися після вибуху ракети в Росії. У нас є подібні, але більш просунуті технології. Вибух російського Skyfall змусив людей переживати щодо стану повітря не тільки поруч з об'єктом, але і за його межами. Недобре!», — написав Трамп у Twitter.

 

15 серпня Департамент ядерної безпеки та охорони довкілля Норвегії (DSA) заявив, що виявив крихітні кількості радіоактивного йоду в повітрі на півночі країни через кілька днів після вибуху.

 

22 серпня міністр оборони США Марк Еспер припустив, що Росія намагається розширити свій стратегічний ядерний арсенал, щоб діяти проти США.

 

Того ж дня під час екстреного засідання Радбезу ООН в.о. постпреда США Джонатан Коен вимагав від Москви інформацію про вибух.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.