НОВИНИ

У США розповіли про приховане лобіювання Януковича на Заході

У 2012 році американські юристи на замовлення українського уряду склали звіт для відбілювання репутації Януковича.

У суді США, в п’ятницю, 23 серпня, колишній бізнес-партнер Пола Манафорта Рік Гейтс дав свідчення у справі відбілювання репутації екс-президента України Віктора Януковича перед Заходом, повідомляє "Голос Америки".

 

Гейтс розповів про звіт 2012 року, який склали американські юристи на замовлення українського уряду. За його словами, метою цього звіту було відбілити у 2012 році репутацію Януковича на Заході, в США і в Європі. Звіт повинен був показати, що процес над Юлією Тимошенко, який вважався основною перешкодою євроінтеграції України, був справедливий.

 

За даними Гейтса, профінансував звіт український олігарх Віктор Пінчук, віддавши за нього більш ніж 4,5 мільйона доларів. Також, за словами бізнес-партнера Манафорта, американські юристи зустрічалися з "ключовими європейськими фігурами", зокрема з Олександром Кваснєвським та Петом Коксом, які тоді очолювали місію Європарламенту в Києві. Їх повинні були переконати в тому, що процес над Тимошенко - це не переслідування.

 

 

З 15 серпня у Вашингтоні йде процес над колишнім юристом Обами Грегорі Крейгом. Його звинувачують у наданні неправдивої інформації Міністерству юстиції США стосовно його співпраці з Полом Манафортом на користь уряду Януковича.

 

Як повідомлялося, 13 березня суд у Вашингтоні оголосив вирок колишньому голові передвиборчого штабу Дональда Трампа Полу Манафорту, його засудили до 73 місяців за злочини, пов'язані з роботою політичного консультанта в Україні. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.