НОВИНИ

Джонсон пообіцяв Зеленському не допустити повернення Росії до G7

Зазначається, що в умовах триваючої агресії РФ в Україні, окупації Криму і невиконання російською стороною Мінських домовленостей неможливо вести мову про повернення РФ на міжнародний майданчик, де вирішуються глобальні проблеми.

Президент України Володимир Зеленський 22 серпня провів телефонну розмову з прем'єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном, в ході розмови Джонсон пообіцяв не допустити повернення Росії в G7. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

 

У ході розмови Зеленський подякував Джонсону за принципову позицію Великобританії на підтримку України у світлі нещодавніх заяв про можливість повернення Росії в "Велику сімку". Також сторонами було відзначено неможливість відновлення членства РФ у G7 до тих пір, поки РФ систематично порушує норми міжнародного права і підриває європейську і світову безпеку.

 

До того ж Зеленський і Джонсон відзначили, що в умовах триваючої агресії РФ в Україні, окупації Криму і невиконання російською стороною Мінських домовленостей неможливо вести мову про повернення РФ на міжнародний майданчик, де вирішуються глобальні проблеми. Джонсон запевнив, що така чітка позиція буде продемонстрована в ході чергового саміту "Сімки", який відбудеться 24-26 серпня у Франції.

 

Джонсон запросив Зеленського відвідати Великобританію з офіційним візитом. Він також привітав Володимира Зеленського з Днем незалежності та побажав успіхів і процвітання народу України.

 

Нагадаємо, що Туск та Зеленський проведуть телефонну розмову перед самітом G7.

 

 20 серпня президенти США і Франції у телефонній розмові домовилися, що вони хочуть запросити Росію до участі у саміті країн "Великої сімки" в 2020 році. 

 

Після того, 21 серпня президент США Дональд Трамп повторно заявив, що підтримує повернення Росії до складу G8 ("Великої вісімки"). 

 

Своєю чергою, Меркель, Макрон і Джонсон виступили проти плану Трампа щодо повернення Росії до G7.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.