НОВИНИ

Події у країні позитивно оцінює рекордна кількість громадян

Така оцінка переважає в усіх регіонах та вікових групах.

Половина українців переконані, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі. Про це йде мова в дослідженні Фонду «Демократичні  ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Київського міжнародного інституту соціології, опублікованого 22 серпня.

 

Це перший подібний результат за роки замірів (з 2004 року). Позитивна оцінка переважає в усіх регіонах та вікових групах, а найбільш оптимістичні оцінки – у Західному регіоні (63%) та серед молоді віком до 30 років (71%).

 

Водночас, протилежної думки дотримуються 23% громадян. Ще 26% не визначилися.

 

«У грудні 2018 року лише 18% визначали розвиток подій як правильний, а 70% – як неправильний. Відносно позитивні оцінки були зазвичай після президентських виборів: у червні 2005 року (43% громадян оцінювали розвиток подій як правильний і 31% – як неправильний) та у квітні 2010 року (відповідно, 35% і 34%)», – йдеться в опитуванні.

 

У ставленні до років незалежності – чого за ці роки було більше, позитивного чи негативного – думки поділилися: 26% українців вважають, що більше було позитивного, 23% – негативного, а більшість – 46% – схиляється до думки, що було порівну й позитивного, й негативного.

 

При цьому, у 2011 році 31% опитаних відповіли, що більше було негативного, і лише 13,5%  відповіли, що більше позитивного.

 

Нагадаємо, цього року за результатами опитування 53% українців підтримали б вступ України до НАТО, 29% -  виступили би проти.

 

Також, 59% українців виступили за вступ України до Європейського Союзу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.