НОВИНИ

У "Лефортово" підтвердили, що п'ятеро українських політвязнів перебувають у цьому СІЗО

Мова йде про Володимира Балуха, Романа Сущенка, Миколу Карпюка, Станіслава Клиха та Олександра Кольченка.

У московському СІЗО "Лефортово" підтвердили, що українські політв'язні Володимир Балух, Роман Сущенко, Микола Карпюк, Станіслав Клих та Олександр Кольченко перебувають у цьому слідчому ізоляторі. Про це у середу, 21 серпня, член російської Громадської спостережної комісії Євген Єнікєєв повідомив у ексклюзивному коментарі Крим.Реалії ТВ.

 

"Нам про це усно сказав заступник начальника СІЗО «Лефортово» з режиму Ханов Олександр Юрійович. Він підтвердив наступних засуджених: це Балух, Карпюк, Клих, Кольченко і Сущенко. При цьому він сказав, що Гриба немає, хоча для нього вчора прийняли передачу. Тому, швидше за все, якщо все-таки йому передачку взяли, то він повинен бути там", – розповів Єнікєєв.

 

Євгену Єнікеєву повідомили, що побачитися з ув'язненими він не може, тому що вони всі написали заяви про відмову спілкуватися.

 

"Я намагався в Лефортово побачитися з п'ятьма засудженими в Росії українцями. До СІЗО нас пустили, а от поспілкуватися і навіть побачити цих людей – нам відмовили. Сказали, що нібито всі вони написали заяви, що вони ні з ким спілкуватися не хочуть. Заяви нам ці не показали, мотивуючи тим, що вони вже прикріплені в особисті справи. При цьому раніше, з 2016 року, як я ось у комісії, нас зазвичай у таких ситуаціях вели в камеру, ми і представники адміністрації СІЗО запитували у в'язнів, чи бажають вони спілкуватися", – додав Єнікєєв.

 

Крім цього, члену ГСК повідомили, що всі співробітники зайняті і не можуть організувати зустріч з ув'язненими в зв'язку з "аварією в Лефортово".

 

"Сьогодні нам відмовили навідріз, це нас дуже турбує. Це безпрецедентно і дивно. Єдине, з чим я можу це пов'язувати: вони сказали, що у них сьогодні сталася аварія за водонагрівальних обладнанням, щось у них згоріло, і вони зараз усувають аварію. Тому, сказали, приходьте завтра. Це може служити якимось поясненням. Але тим не менш, у законі для нас у цьому плані ніяких обмежень немає. Єдине обмеження для нас, коли ми не можемо потрапити до ув'язнених, якщо з ним проводять якісь слідчі дії або вони на суді. Спочатку нам сказали, що вони відмовилися та написали заяви, потім сказали, що у нас тут аварія – ми не можемо, ми тут усі зайняті", – додав Єнікєєв.

 

Раніше росЗМІ повідомили, що п'ятьох громадян України, незаконно засуджених в Російській Федерації і доставлених до московського слідчого ізолятора (СІЗО) "Лефортово", може бути видано на батьківщину для відбування покарання.

 

Крім того, російська правозахисниця Вікторія Івлєва написала, що адміністрація московського слідчого ізолятора "Лефортово" прийняла передачі для трьох українських політв'язнів: Романа Сущенка, Олексія Сизоновича, Євгена Панова. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.