НОВИНИ

Посольство України в США закликає лідерів G7 примусити РФ повернутися до конструктивної поведінки

В посольстві стурбовані появою припущень щодо можливості повернення Росії до G7.

Посольство України в США закликало лідерів країн "Великої сімки" (G7) примусити РФ повернутися до конструктивної поведінки. Про це українське диппредставництво написало у Facebook.

 

«Стурбовані появою припущень щодо можливості повернення Російської Федерації до G7», - йдеться у дописі.

 

Зокрема, українське посольство звернуло увагу на те, що Росію позбавили права бути членом цього почесного клубу через незаконну спробу анексії Криму і застосування сили у порушення норм і принципів міжнародного права.

 

Зазначається, що окупація українського півострова триває, ситуація з правами людини невпинно погіршується, агресія РФ на Донбасі триває, а сама Росія стрімко віддаляється від принципів і стандартів, які об’єднують членів Групи семи.

 

«Закликаємо лідерів країн-членів "Групи семи" не відступатися від своєї принципової позиції і спільними зусиллями примусити агресора поважати світовий порядок і повернутися до конструктивної поведінки», - наголосило посольство України в США.

 

Як відомо, РФ виключили зі старого формату «Групи восьми» після того, як вона анексувала український Крим у 2014 році, а всі інші країни-члени групи – Велика Британія, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія і США – запровадили санкції проти Москви.

 

Нагадаємо, що 20 серпня президенти США і Франції у телефонній розмові домовилися, що вони хочуть запросити Росію до участі у саміті країн "Великої сімки" в 2020 році. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.