НОВИНИ

Меркель і Джонсон виступили проти повернення РФ до складу G8

Зазначається, що причин виключення Росії з "Великої вісімки" не усунено.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель і прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон на прес-конференції в Берліні зійшлися в думках щодо повернення Росії у "Велику вісімку". Причин виключення Росії з "Великої вісімки" не усунено, говорити про повернення до цього формату передчасно.

 

Про це 21 серпня заявила канцлерка Німеччини Ангела Меркель на спільній прес-конференції в Берліні з прем'єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном. 

 

Зокрема, за словами канцлерки, є "легкий рух" у реалізації мінського процесу, і якби вдалося добитися великих успіхів в імплементації Мінських угод, ситуація з поверненням РФ у G7 могла б змінитися.

 

"Станом на сьогодні маю сказати, що ми просунулися ще не так далеко, щоб причини [виключення РФ], датовані 2014 роком, було виключено", – зауважила Меркель.

 

До того ж Джонсон зі свого боку підкреслив, що абсолютно згоден із канцлеркою.

 

"Доводи на користь повернення Росії в G7 ще потрібно буде знайти", – заявив британський прем'єр.

 

Також він нагадав про інцидент з отруєнням у британському Солсбері колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії, а також про воєнні дії в Україні.

 

Так, до G7 входить сім країн: США, Канада, Великобританія, Німеччина, Франція, Італія та Японія.

 

Росія брала участь у самітах неофіційного клубу найрозвинутіших країн світу з 1997 року. Країни G7 відмовилися від формату "Великої вісімки" в березні 2014 року через анексію Криму. 19 серпня 2019 року на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним президент Франції Еммануель Макрон заявив, що питання повернення до формату "Великої вісімки" і нормалізації стосунків між Росією та ЄС залежить від урегулювання ситуації на сході.

 

Нагадаємо, що 20 серпня президенти США і Франції у телефонній розмові домовилися, що вони хочуть запросити Росію до участі у саміті країн "Великої сімки" в 2020 році. 
 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.