НОВИНИ

Політв'язень Терновський відбув покарання в Росії і повернувся в Україну

Чоловік був засуджений до двох років і трьох місяців колонії за участь у забороненій у РФ організації «Правий сектор».

Український політв'язень Роман Терновський відбув незаконне покарання в російській колонії і повернувся в Україну. Про це повідомило «Об’єднання родичів політв’язнів Кремля» у Facebook.

 

«Романа Терновського звільнили у зв'язку з закінченням незаконного строку ув'язнення. Зараз Роман вже в Україні, у жахливому стані прямує додому у Харківську область. Чоловік взагалі не має грошей та будь-яких інших ресурсів», – йдеться в повідомленні.

 

У 2017 році Слідчий комітет Росії звинуватив Терновського в "участі в публічних акціях, спрямованих проти інтересів РФ" та у виготовленні й розповсюдженні  атрибутики з символікою "Правого сектора".

 

У лютому 2016-го Терновський брав участь в акції за блокаду вантажних машин з РФ. У квітні того ж року в Харкові Терновський разом із однодумцями блокували з'їзд організації «Український вибір». 9 травня 2016-го він, за його словами, брав участь в бійці з представниками МВС України. У червні 2016-го Терновський був одним з демонстрантів, які пройшли Харковом із манекеном Путіна в труні.

 

Первомайський райсуд Ростова-на-Дону засудив Терновського до 2 років і 3 місяців колонії загального режиму.

 

У 2017 році у «Правому секторі» заявили, що Терновський вже давно не є членом організації.

 

Нагадаємо, п'ятьох громадян України, незаконно засуджених в Російській Федерації і доставлених до московського слідчого ізолятора (СІЗО) "Лефортово", може бути видано на батьківщину для відбування покарання. Йдеться про Володимира Балуха, Павла Гриба, Миколу Карпюка, Станіслава Клиха та Олександра Кольченка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.