НОВИНИ

Прем'єр Італії заявив про відставку

Мова йде про Джузеппе Конте.

Прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте оголосив про свою відставку, звинувативши лідера ультраправої "Ліги" і міністра внутрішні справ Маттео Сальвіні у тому, що він поставив особисті та партійні інтереси над інтересами країни, попереджаючи, що його спроба повалення уряду може загрожувати економіці. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Звертаючись до парламенту, Конте звинуватив Сальвіні у прагненні виграти від зростаючої популярності.

 

За його словами, глава МВС "показав, що він слідує за власними інтересами та інтересами своєї партії".

 

Крім того, він описав дії Сальвіні як "серйозну інституційну безрозсудність, перш за все, прояв неповаги до парламенту і може підвернути країну до спіралі політичної невизначеності та фінансової нестабільності".

 

Конте, який не належить до жодної з двох коаліційних партій, повинен подати свою відставку пізніше, дозволяючи главі держави розпочати офіційні консультації з партіями, щоб побачити, чи може бути сформована нова коаліція. Якщо цього не відбулося, президент має розпустити парламент.

 

Раніше колишній прем'єр-міністр Італії Маттео Ренці запропонував сформувати технічний уряд без ультраправої партії "Ліга", що може загрожувати амбіціям Сальвіні. 

 

Нагадаємо, що 23 лютого в Італії опозиція зажадала від італійського уряду відповіді на звинувачення у зв'язках Сальвіні з Росією.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.