НОВИНИ

Туск відповів Джонсону: перегляду угоди про Brexit не буде

Раніше прем'єр Британії попросив ЄС переглянути угоду про Brexit, вилучивши з неї механізм "бекстоп".

Президент Європейської ради Дональд Туск відповів на лист прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона, заявивши, що Європейський Союз не переглядатиме угоду про Brexit у частині механізму "бекстоп". Про це йдеться у повідомленні у Twitter.

 

Як відомо, "бекстоп" - механізм для збереження прозорого кордону між Ірландією і Північною Ірландією, що виходить з ЄС у складі Сполученого Королівстсва.  

 

"Бекстоп" - це страховка, щоб уникнути жорсткого кордону на острові Ірландія, доки і якщо не буде знайдена альтернатива. Ті, хто виступає проти "бекстопу" і не пропонує реалістичних альтернатив, фактично підтримують відновлення кордону. Навіть якщо вони цього не визнають" - наголосив Туск.

 

 

 

 

Раніше Джонсон попросив Туска переглянути угоду про Brexit, вилучивши з неї механізм "бекстоп".На його думку, "бекстоп" "антидемократичний і не відповідає суверенітету Великої Британії", оскільки він може утримати Британію на невизначений час у митному союзі без засобів виходу. Він запропонував встановити альтернативні митні домовленості на кордоні Ірландії протягом дворічного перехідного періоду після Brexit.

 

Нагадаємо, 25 липня Джонсон оголосив список нових міністрів, віддавши ключові посади прихильникам виходу країни з Євросоюзу.

 

23 липня члени Консервативної партії Британії обрали колишнього мера Лондона  Бориса Джонсона лідером своєї політичної сили. Зокрема, за кандидатуру Джонсона проголосували 92,153 членів Консервативної партії. Водночас його суперник, чинний глава британського МЗС набрав 46,656 голосів. Так, явка склала Явка: 87,4%.

 

Також Джонсон пообіцяв вивести  Британію з ЄС 31 жовтня у разі перемоги на виборах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.