НОВИНИ

ГПУ заочно повідомила про підозру "міністру закордонних справ ДНР"

"Міністру" і ще трьом особам повідомили про підозру в зв'язку з фальсифікацією показань жителів окупованих територій про нібито "геноцид Донбасу".

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що "міністру закордонних справ ДНР" Кіканоровій заочно повідомлено про підозру. Про це він сказав у ході брифінгу.

 

Зокрема, за словами Матіоса, "міністру" і ще трьом особам повідомили про підозру в зв'язку з фальсифікацією показань жителів окупованих територій про нібито "геноцид Донбасу", які були подані до Міжнародного кримінального суду.

 

Крім того, він зазначив, що на окупованих територіях Донецької та Луганської областей створені незаконні організації, зокрема "Спеціальна комісія з фіксації та збору доказів військових злочинів української влади на Донбасі" та "Громадська організація "Справедливий захист", які здійснюють свою протиправну діяльність щодо фіксації та розслідування так званих злочинів геноциду, злочинів проти людяності, військових злочинів, які нібито вчиняються державою Україна.

 

Також Матіос пояснив, що учасники зазначених комісій організували отримання заяв від місцевих мешканців, що загибель їх родичів, отримання ними тілесних ушкоджень, каліцтв, знищення та пошкодження майна та житла відбулося внаслідок умисних дій військових Збройних сил України за наказами військового та політичного керівництва України.

 

За його словами, у подальшому зібрані матеріали використовувались для подачі позовних заяв до Міжнародного кримінального суду та Європейського суду з прав людини, при цьому в якості відповідача зазначали державу Україна.

 

"За період з тільки 2018-2019 років від імені мешканців окупованих територій Донецької області підготовлено та направлено 1539 позовів до МКС та ЄСПЛ", - сказав головний військовий прокурор.

 

Нагадаємо, що 19 серпня СБУ затримала на Київщині колишнього бойовика "ДНР".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.