НОВИНИ

Іранський танкер, що посилив протистояння між Тегераном та Заходом, покинув Гібралтар

Як відомо, затримання судна Британією посилило напругу на міжнародних маршрутах доставки нафти через затоку.

Іранський танкер, який захопила Велика Британія за підозрою у незаконному перевезенні нафти до Сирії, покинув Гібралтар у неділю, 18 серпня. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Зокрема, захоплення танкера британськими королівськими морськими піхотинцями в Гібралтарі 4 липня за підозрою, що він перевозив нафту до Сирії з порушенням санкцій ЄС, призвело до протистояння між Тегераном та Заходом. Це також посилило напругу на міжнародних маршрутах доставки нафти через затоку.

 

Так, судно покинуло Гібралтар за кілька годин після того, як британська територія відхилила запит США на подальше затримання танкера. Однак наступного дня федеральний суд у Вашингтоні видав ордер на вилучення танкера, нафти, яку він перевозив, і майже мільйона доларів. Своєю чергою, у неділю Гібралтар заявив, що не може виконати цей запит, оскільки він пов'язаний законодавством ЄС. 

 

За даними Refinitiv, танкер The Grace 1, перейменований на Adrian Darya 1, підняв якір біля Гібралтару близько 11-ї години вечора в неділю, 18 серпня.

 

Крім того, Іран заявив, що будь-яка спроба захопити США танкер матиме "важкі наслідки".

 

Раніше Франція, Італія і Данія підтримали пропозицію Великої Британії про створення військово-морської місії під керівництвом Європи для забезпечення безпеки перевезень через Ормузьку протоку.

 

Нагадаємо, чиновники США заявили, що кораблі, які нібито належать Іранській революційній гвардії, наблизились до нафтового танкера Великої Британії British Heritage в Перській затоці  і запропонували зупинитися в іранських водах, але відступили після попередження британського військового корабля. Згодом британський уряд підтвердив, що три іранські судна намагалися заблокувати прохід танкера. Так, Лондон закликав Іран до деескаляції ситуації в регіоні. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.