НОВИНИ

США оприлюднили засекречений звіт розвідки про катастрофу на Чорнобильській АЕС

У документі повідомляється ймовірна кількість постраждалих внаслідок вибуху на реакторі.

Національний архів безпеки Сполучених Штатів Америки опублікував перший засекречений звіт американської розвідки про аварію на Чорнобильській атомній електростанції у 1986 році. Про це йдеться у відповідному документі.

 

Так, документ був направлений на ім'я колишнього державного секретаря США Джорджа Шульца. Водночас автором звіту був працівник розвідки Мортон Абрамовіц.

 

Зокрема, у звіті зазначається ймовірна кількість постраждалих внаслідок вибуху на реакторі. За словами автора, уся розвідувальна спільнота вважає "нісенітницею" офіційні дані радянської влади про загибель всього двох осіб.

 

Нагадаємо, 28 червня президент Володимир Зеленський підписав Указ “Про присвоєння звання Герой України” трьом ліквідаторам аварії на Чорнобильській атомній електростанції, які запобігли можливому другому вибуху на ЧАЕС. 

 

Як відомо, чорнобильська катастрофа сталася в ніч на 26 квітня 1986 року. Два теплові вибухи і руйнування четвертого реактору ЧАЕС спричинили викид великої кількості радіоактивних речовин. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічними збитками.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.