НОВИНИ

Герус повідомив, за якої умови відбудуться перемовини Україна-ЄС-Росія щодо транзиту газу

Перемовини відбудуться після формування нового уряду та складу делегації.

Перемовини у форматі Україна - ЄС - Росія щодо транзиту газу, які заплановані на 16 вересня, відбудуться після формування нового уряду та складу делегації. Про це в інтерв'ю виданню "Главком" сказав представник Президента в уряді Андрій Герус.

 

"Ми за те, щоб цей транзитний контракт був продовжений... На сьогодні немає ніяких перемовин. На 16 вересня запланована тристороння зустріч: Україна, Росія, ЄС. Зараз усі учасники підтверджують свою участь. Нам потрібно сформувати новий уряд, а також склад делегації - тоді ці перемовини відбудуться", - сказав Герус.

 

Зокрема, на його думку, новий уряд  має ухвалити нові рішення щодо анбандлінгу НАК «Нафтогаз України».

 

"Важливо, щоб рішення було прийняте у вересні. І ще більш важливо, щоб прийняте рішення вже не обговорювалося, а виконувалося безпосередньо всіма учасниками процесу задля того, щоб анбандлінг був реалізований", - зауважив Герус.

 

Щодо залучення п'яти іноземних компаній до управління ГТС Герус зазначив: "Якщо буде транзит російського газу через Україну, то їх залучити цілком реально. Якщо ж транзиту газу не буде, то й нереально залучити".

 

Нагадаємо, що у Раді національної безпеки та оборони не виключають, що Україна може продовжити чинний контракт на транзит російського газу до Європи через українську газотранспортну систему. 

 

Нагадаємо, що Росія буде домагатися від України укладення короткострокового договору на транзит газу в Європу з 1 січня 2020 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.