НОВИНИ

ФСБ незаконно затримує українців, які рибалять на Азові – СБУ

Зазначається, що така діяльність російських спецслужб є порушенням міжнародного права і має системний характер.

Співробітники ФСБ РФ незаконно затримують громадян України, які на законних підставах рибалять в акваторії Азовського моря. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

 

"Російська спецслужба незаконно затримує українських громадян, а потім через погрози і шантаж домагається неправдивих свідчень про нібито браконьєрський вилов риби", йдеться у повідомленні.

 

"Така діяльність російських спецслужб є порушенням міжнародного права і має системний характер. Вона супроводжується інформаційними кампаніями у ЗМІ РФ, які повинні підірвати імідж України перед міжнародною спільнотою як держави, що шкодить екологічній фауні Азовського моря", - повідомили в СБУ.

 

 

Водночас, в СБУ як приклад навели історію, яка сталася у 2018 році. Тоді берегова охорона ФСБ РФ незаконно затримала двох українців, які на риболовецькому човні перебували в морі неподалік Бердянська. Українців примусово доставили до російського міста Єйськ, допитали без адвокатів та вимагали підписати неправдиві свідчення про браконьєрський вилов риби забороненими знаряддями лову.Коли українці відмовились, російські спецслужбісти вдалися до погроз, що інкримінують їм диверсійну і шпигунську діяльність проти РФ, за яку загрожує до 20 років в’язниці.Українцям відверто заявляли, що під час повторного огляду судна, "знайдуть" зброю, вибухівку, наркотики тощо.Через це рибалки були змушені дати неправдиві свідчення. Стосовно них розпочали кримінальну справу за незаконний рибний промисел.

 

Зазначається, що українці перебували у різних місцях позбавлення волі на території РФ. Після звільнення на них наклали штраф і конфіскували в дохід країни-агресора катер та інше особисте майно.

 

Нагадаємо, що 15 серпня СБУ блокувала механізм нелегальних пасажирських перевезень з "ЛНР".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.