НОВИНИ

Денис Казанський: Вибори до місцевих рад на Донбасі виявляться ще цікавішими за парламентські

Істотно перекроїть політичну мапу східних областей прохід до місцевих рад партії «Слуга народу».

На Донбасі, де на парламентських виборах уперше за багато років була реальна інтрига, вибори до місцевих рад виявляться ще цікавішими. Про це пише блогер і журналіст Тижня Денис Казанський.

 

«Уперше тут розгорнеться боротьба між двома уламками колишньої Партії регіонів: Опозиційним блоком і партією «Опозиційна платформа — За життя». У 2015-му ці сили йшли на місцеві вибори єдиним фронтом, проте розкол привніс на місця велику плутанину. Попередні 15 років влада в Донецькій та Луганській областях була фактично монополізована однією політичною силою. І коли ця партія розпалася, протистояння між її фракціями почалося навіть там, де люди взагалі до цього не звикли», — йдеться в матеріалі.

 

За словами Казанського, по всьому Донбасу нині відбуваються конфлікти між депутатами міськрад і мерами міст, дробляться та розпадаються правлячі більшості в міських радах. І вже зовсім скоро вся ця боротьба виллється в протистояння політичних партій. Як уже наявних, так і тих, яким ще тільки належить з’явитися.

 

Він також припускає, що до боротьби між двома відламами колишньої ПР у регіоні може приєднатися ще одна впливова політсила — партія «Наш край», яка також стала притулком для багатьох колишніх регіоналів.

 

Крім того, істотно перекроїть політичну мапу східних областей прохід до місцевих рад партії «Слуга народу». Найімовірніше, як і на парламентських виборах, ця політична сила робитиме ставку на нових людей, які раніше не були в політиці. Цілком можливо, партія влади зможе взяти залежно від міста від 20% до 30% голосів. Якщо, звичайно, не допустить істотних провалів за той час, який відділяє нас від виборів.

 

Але, зауважує Казанський, й цим списком перелік політичних проектів, які виявлять бажання брати участь у місцевих виборах на Сході, точно не обмежиться. Цілком можливо, що в боротьбу включаться й інші партії, які не могли претендувати на перемогу на виборах до Верховної Ради, однак їм цілком під силу досягти успіху на локальному рівні.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.