НОВИНИ

Нацрада перенесла розгляд результатів позапланової перевірки NewsOne

Розгляд питання перенесено на 5 вересня.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення перенесла на 5 вересня розгляд питання про результати позапланової виїзної перевірки телеканалу NewsOne, пов'язаної з наміром мовника провести телеміст із російським телеканалом "Россия-24" та поширенням в ефірі мови ворожнечі у зв'язку з цим.

 

Відповідне рішення регулятор ухвалив на засіданні 15 серпня.

 

"Оскільки закон вимагає від нас повного дотримання процедури, то пропоную перенести розгляд результатів перевірки на 5 вересня для того, щоб ми змогли використати всі наявні можливості, щоби знову запросити цей телеканал", - зазначив член Нацради Сергій Костинський.

 

Повідомляється, що представники телеканалу NewsOne не прийшли на засідання регулятора.

 

Зокрема, Костинський уточнив, що на сьогодні їм не вручене відправлення від Нацради із запрошенням взяти участь у засіданні та, згідно із законом, захистити свої позиції при розгляді результатів перевірки.

 

"Головному спеціалісту секретаріату та представникам Національної ради не вдалося повідомити ліцензіата. Хоча ми робили оголошення, у тому числі й під час минулого засідання", - уточнив він.

 

Також Костинський додав, що аналогічне повідомлення було відправлено й електронною поштою, але не отримано ліцензіатом. Водночас кур'єрською поштою лист не був доставлений: його повернули через неможливість вручити. Окрім того, Нацрада розмістила відповідну інформацію про розгляд результатів перевірки на офіційному сайті та на сторінці регулятора в мережі Facebook, а також за телефоном про це було повідомлено юриста телеканалу.

 

Своєю чергою,  член Нацради Юрій Зіневич запропонував опублікувати оголошення ще й у газеті "Урядовий кур'єр" або "Голос України".

 

"Таким чином, ми будемо вважати, що всі особи повідомлені про засідання", - сказав він.

 

Загалом Нацрада послуговувалася даними моніторингів телеканалу за останній час, які підтвердили неодноразове поширення в його ефірі закликів до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті у висловлюваннях. Зокрема регулятор узяв до уваги моніторинг мовлення NewsOne за період з 1 червня до 8 липня 2019 року включно. Так, в ефірі за 8 липня ведучі та учасники телепрограм мовника обговорювали ідею проведення спільного телемосту з російським телеканалом "Россия24" під назвою "Надо поговорить", а також його подальше скасування.

 

Зазначимо,  24 липня Нацрада прийшла із перевіркою до NewsOne.

 

Нагадаємо, що Генеральна прокуратура України (ГПУ) 9 липня відкрила кримінальне провадження проти власників телеканалу NewsOne за підозрою у фінансуванні тероризму. 

 

Як повідомлялось, що головний російський пропагандист Дмитро Кісельов анонсував на 12 липня проведення так званого телемосту "Треба поговорити" між російським каналом «Росія 1» і українським телеканалом NewsOne, який фактично належить куму Путіна Віктору Медведчуку.

 

Разом з тим,  президент Володимир Зеленський назвав анонсований телеміст «Надо поговорить» українського телеканалу NewsOne і російського «Россия 24» дешевим, але небезпечним піар-ходом перед достроковими парламентськими виборами.

 

Раніше керівник Служби безпеки України Іван Баканов закликав провести засідання Ради національної безпеки і оборони, де запропонує ввести санкції до юрособам, які здійснюють мовлення під логотипами "112 Україна" і "Newsone".

 

Також секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк прокоментував анонсований телеміст між українським телеканалом Newsone і російським каналом "Росія 24".

 

Згодом  NewsOne повідомив, що телеміст скасовано.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.