НОВИНИ

Майкл Бініон: Жорстка позиція Бориса Джонсона щодо Brexit розлютила шотландців

У разі проголошення незалежності Шотландії й розпаду Об’єднаного Королівства Джонсон матиме справу з безпрецедентним викликом цілісності й економічної життєздатності Великої Британії.

Жорстка позиція Бориса Джонсона щодо Brexit особливо розлютила шотландців, які 2016 року здебільшого проголосували за те, щоб лишитися в Європейському союзі. Про це на сторінках Тижня пише британський журналіст Майкл Бініон.

 

За його словами, шотландські націоналісти, що нині при владі в Единбурзі, готуються до другого референдуму щодо незалежності Шотландії. Згідно з опитуваннями, цього разу результат у них може бути кращим, якщо уряд Великої Британії змусить Шотландію разом з Англією вийти з ЄС без угоди.

 

Бініон зауважує, що у разі проголошення незалежності Шотландії й розпаду Об’єднаного Королівства Джонсон матиме справу з безпрецедентним викликом цілісності й економічної життєздатності Великої Британії.

 

«Він сподівається скористатися добрими відносинами з Адміністрацією Трампа, заручившись підтримкою Вашингтона у справі Brexit і підписавши нову торгову угоду зі Сполученими Штатами, яка компенсує припинення експорту британських товарів до ЄС. Велика Британія приєдналася до військово-морської місії США в Перській затоці, щоб захистити нафтові танкери, яким загрожував напад Ірану. Новий прем’єр-міністр також завзято підтримував американців у торговій сварці з Китаєм. Проте високопоставлені особи у Вашингтоні заявили, що Джонсон тішить себе ілюзіями, коли гадає, що доможеться вигідної торгової угоди зі США. У переговорах Америка завжди обстоює власні інтереси й користується переговірною перевагою над Великою Британією, що зосталася самотньою без підтримки партнерів із ЄС», - йдеться в матеріалі.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.