НОВИНИ

Максим Віхров: Більшість українців усе ще поділяє цінності виживання

Пришвидшити зміни можна, лише змінивши умови життя їхніх носіїв, тож надії слід покладати радше на ту ж таки модернізацію, а не культурно-просвітницьку роботу.

Статистична більшість українців усе ще поділяє цінності виживання — ціннісна палітра України відповідає її об’єктивному загроженому й досить скрутному становищу. Про це пише журналіст Тижня Максим Віхров.

 

Вочевидь, за його словами, пришвидшити ціннісні зміни можна, лише змінивши умови життя їхніх носіїв, тож надії слід покладати радше на ту ж таки модернізацію, а не культурно-просвітницьку роботу.

 

«Рівень розвитку середнього класу — предмет дискусій. За оптимістичними розрахунками, до його ядра належить близько 14% українців (Центр Разумкова, 2014). Яка його частка досі ховається в тіньовому секторі, достеменно невідомо. Хай там як, а запит на демократію все ж таки є, але очевидно, що він усе ще лишається нерівномірним», - пише Віхров.

 

 Він зауважує, що якщо одна частина суспільства вже безкомпромісно налаштована на демократію, то інша (найімовірніше, статистично більша) ще «відкрита для пропозицій» з боку недемократичних сил і готова на певні поступки.

 

«Таким чином, доля української демократії залежатиме не тільки від того, як складеться парламентський пасьянс, а й від національних економічних показників. А отже, розраховувати на демократичну стабільність у найближчій перспективі не слід», — наголошує Віхров.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.