НОВИНИ

МЗС готує енергетичний меморандум перед візитом Зеленського до Варшави - Зеркаль

Заступниця глави МЗС заявила, що Меморандум з питань енергетики буде фундаментом для розвитку подальших дій на двосторонньому, тристоронньому рівні, і який визначить алгоритм співпраці.

Міністерство закордонних справ перед візитом президента Зеленського до Варшави готує енергетичний меморандум за підтримки Польщі та США. Про це в інтерв’ю BBC Україна розповіла заступниця глави МЗС Олена Зеркаль.

 

"Щодо газу ми саме зараз працюємо з поляками і американцями, — до того візиту (президента Зеленського - ред.), який має бути на початку вересня до Польщі. Ми готуємо Меморандум з питань енергетики, який і буде фундаментом для розвитку подальших дій на двосторонньому, тристоронньому рівні, і який визначить алгоритм співпраці", - сказала Зеркаль у відповідь на запитання про перспективу газових переговорів з РФ. 

 

Крім того,  директиви делегації переговорної групи з питань продовження транзитного контракту затверджені, і малоймовірно, що їх змінять.

 

"Вони написані на основі тих обставин, які формувалися впродовж останніх трьох років з адаптації нашого законодавства до законодавства Європейського Союзу та створення в Україні нормально функціонуючого газового ринку", - пояснила заступниця міністра.

 

Своєю чергою, пропозиція російського "Газпрому" про просте продовження газового контракту на рік-два потребує оцінки.

 

"Думаю, це буде предметом подальших консультацій не лише в самій Україні, але і з нашими партнерами — трансатлантичними та європейськими", - додала вона.

 

Нагадаємо, що у Раді національної безпеки та оборони не виключають, що Україна може продовжити чинний контракт на транзит російського газу до Європи через українську газотранспортну систему.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.