НОВИНИ

Суд в Росії відмовив політв'язню Кольченку у зміні режиму на виправні роботи

Суд мотивував відмову тим, що в колонії у Кольченка були неодноразові стягнення, накладені, нібито, через порушення ним режиму.

Суд міста Копейська Челябінської області РФ відмовив українському політв'язню Олександру Кольченку в клопотанні про переведення на виправні роботи замість ув'язнення в колонії. Про це розповів російський правозахисник Микола Щур.

 

«Суд відмовив у клопотанні про заміну Олександру Кольченку невідбутої частини покарання на ВТР (виправно-трудові роботи). Хочу на цьому наголосити - юридично питання ставилося саме так. Про УДЗ, як повідомляли деякі ЗМІ, в даному випадку не йшлося», - зауважив Щур.

 

Зокрема, суд мотивував відмову тим, що в колонії у Кольченка були неодноразові стягнення, накладені, нібито, через порушення ним режиму.

 

Крім того, на думку Щура відмова суду є політично мотивованою. Правозахисники подали до Челябінського обласного суду апеляцію, розгляд якої має відбутися протягом місяця. Микола Щур особливо відзначив, що зачепитися за щось у формулюванні винесеного рішення, щоб звернутися до ЄСПЛ, поки що немає можливості.

 

«Ось відбудеться апеляція, там подивимося. До того ж ми цю справу розпочали насамперед через прецедентні міркування. І щоб привернути особливу увагу», - пояснив правозахисник.

 

Нагадаємо, що 13 травня політв'язня Кольченка випустили зі штрафного ізолятора.

 

Раніше українського консула знову не пустили у російську колонію до засудженого кримського активіста Олександра Кольченка.

 

Як повідомлялось, у серпні 2015 року суд РФ засудив Олександра Кольченка до 10 років ув'язнення у виправній колонії суворого режиму. Росія неодноразово відмовляла Україні у видачі в’язня, аргументуючи це тим, що розглядає кримчанина Кольченка як російського громадянина, якому було автоматично "присвоєно" громадянство.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.