НОВИНИ

Укроборонпром звинуватив Міноборони у припиненні фінансування розробок нової бронетехніки

У Держконцерні заявили, що низка рішень МОУ створює умови для знищення одного з провідних оборонних підприємств країни.

ДК «Укроборонпром» повідомив, що низка рішень Міноборони України створює умови для знищення одного з провідних оборонних підприємств країни - ДП "Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О. Морозова", яке вимушено переводить майже тисячний колектив підприємства на дводенний робочий тиждень.

 

«Міністерством оборони припинено фінансування виробництва БТР-4 через нездатність приватної компанії ТОВ "Лозівський ковальсько-механічний завод", яка є монополістом у виготовленні корпусів зі сталі марки "71", виробляти необхідну кількість корпусів», - йдеться в повідомленні Укроборонпрому від  14 серпня.

 

 

Таким чином, за наведеною інформацією, 85-те військове представництво Міноборони заблокувало можливість виробляти корпуси БТР-4 із бронесталі виробництва Євросоюзу на потужностях ХКБМ та інших підприємств Концерну. Були штучно створені всі передумови для унеможливлення виконання ХКБМ державного оборонного замовлення з виготовлення БТР-4 для українського війська.

 

 

Водночас, зауважили в Укроборонпромі, Міноборони висунуло до ХКБМ претензії на сплату штрафних санкцій у розмірі 82,3 млн грн за невиконання замовлення.

 

«Також Міністерство оборони, без пояснення причин, припинило фінансування розробок нових видів бронетехніки. Зокрема, глибокої модернізації одного з основних танків українського війська, яка мала докорінно підвищити ефективність бойової машини.  Фактично ХКБМ залишився без замовлення на виготовлення нової техніки, без грошей для розробки перспективних зразків та загрозу отримати багатомільйонний штраф, який остаточно заблокує роботу підприємства», - йдеться в повідомленні.

 

У Держконцерні зазначили, що ХКБМ є легендарним розробником бронетехніки, саме його фахівцями було створено Т-34 та Т-64, крім того саме ХКБМ розробило "Оплот", БТР-3, БТР-4 та іншу сучасну бронетехніку.

 

Нагадаємо, 25 липня Національне агентство з питань запобігання корупції внесло припис генеральному директору Укроборонпрому Павлу Букіну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.